Múdre deti by sme chceli mať všetci. No aj keď sa inteligencia dieťaťa dá do značnej miery ovplyvniť výchovou alebo aj prostredím, zistilo sa, že existujú faktory, ktoré ju ovplyvňujú ešte viac. Chcete vedieť o aké ide? Prečítajte si nasledujúce riadky a zistite, či aj vy patríte k mamičkám, ktoré majú tie najmúdrejšie deti.

Inteligencia je vrodená vlastnosť a viacero výskumov potvrdilo, že ju dieťa dedí práve po matke. No nielen to. Mamy svoje deti ovplyvňujú viac, ako zrejme predpokladajú. Ako? Nedávna štúdia totiž zistila, že najviac inteligentné deti majú práve matky v určitom veku - a tie, ktoré majú výraznejšie proporcie. Ako to spolu súvisí?

Tajomstvo múdrych detí

Aké je teda tajomstvo žien, ktoré majú najmúdrejšie deti? V podstate nie je len jedno, ale hneď dve. Tým prvým je vek matky, ktorý patrí k významným ukazovateľom inteligencie dieťaťa. Podľa viacerých analýz totiž ženy, ktoré sa matkami stávajú v tridstiatke majú múdre, zdravšie a šikovnejšie deti častejšie, ako ženy rodiace vo veku dvadsať či štyridsať rokov. Ako je to možné? Prvým vysvetlením vedcov je fakt, že tridsiatničky sú najčastejšie zabezpečené po všetkých stránkach, majú stabilné zázemie, zväčša preferujú zdravý životný štýl a k tehotenstvu a následne materstvu sa správajú zodpovednejšie, ako ženy o dekádu mladšie.

Okrem toho sa domnievajú, že rozvíjanie detskej inteligencie súvisí aj so spôsobom trávenia času s dieťaťom. Z toho vyplýva, že práve mamy - tridsiatničky sa deťom venujú najviac a niežeby sa im iné matky nevenovali, no u 20-ročných mamičiek je ešte prirodzené istý čas venovať aj sebe (aj na úkor dieťaťa), kým 40-ročné ženy za svojim drobcom vládzu menej, preto sa ho snažia zabaviť inak. Všetko je samozrejme veľmi individuálne. No jedno je isté. Čím bližšie k tridsiatke, tým múdrejšie dieťa.