V tehotenstve vedú hormóny. Je preto prirodzené, že počas deviatich mesiacov máte až nepochopiteľné chute na rôzne potraviny či ich kombinácie. Čo je však v norme a čo už nie? Prinášame zoznam potravín, ktoré do tehotenstva rozhodne nepatria a mali by ste sa im vyhnúť. 

Morské ryby

Nie, nepomýlili sme sa, aj keď ide o významný zdroj omega-3 mastných kyselín. Morské ryby obsahujú veľké množstvo ortuti a toxických kovov. Ich nadmerná konzumácia môže spôsobiť vážne poškodenie vyvíjajúceho sa nervového systému. Platí, že čím väčšie a staršie ryby, tým viac ortuti v sebe majú. Tehotné ženy by si teda rozhodne nemali dopriavať žraloka, mečúňa alebo makrelu. V prípade ďalších rýb, ako je pstruh, tuniak alebo sumec, nie je riziko také vysoké, ale ich konzumácia sa odporúča len výnimočne.

Morské plody

Vyhnite sa chladeným či tepelne neupraveným morským plodom. Mušle a ustrice vždy povarte. Že sú čerstvé, poznáte jednoducho: varte ich tak dlho, dokiaľ sa škrupinky neotvoria a vyhoďte tie, ktoré aj po varení ostali zavreté.

Sushi a ďalšie mäso

Vyhýbajte sa všetkému surovému. Neplatí to len pre sushi, ale pre akékoľvek surové alebo nedovarené mäso. Počas deviatich mesiacov si tak odpusťte okrem surovej rybky tiež tatarák, neprepečený steak a mäsové nátierky či paštéty.