Moderná doba nám ponúka množstvo možností, ako si uľahčiť život. Jednou z nich sú aj rôzne aplikácie v telefóne pre moderné mamičky. Prinášame vám tipy na niekoľko najužitočnejších, ktoré vám dokážu uľahčiť materstvo.

White Noise Baby Sleep Sounds

Túto apku využijete hlavne ako pomocníka pri uspávaní vašej ratolesti. Obsahuje totiž viacero rôznych zvukov, ktoré dokážu deti najčastejšie uspať. Nájdete tu šum mora, rôzne uspávanky, alebo zvuky, na ktoré je dieťa zvyknuté ešte z vášho lona vrátane tzv. „bieleho šumu“. Viete si dokonca nastaviť, ako dlho sa majú zvuky prehrávať a dokonca obsahuje aj monitor plaču, ktorý ihneď spustí vybraný zvuk znova, keď sa bábätko prebudí. Nainštalovať si ju môžete ako na iOs, tak aj smartfónoch s Androidom zadarmo. 

MAMApp

Veľmi kvalitná aplikácia pre nastávajúce mamičky, ktorá vás prevedie celým tehotenstvom. Dokážete si totiž nastaviť, v ktorom týždni tehotenstva sa práve nachádzate a program vám o vašom potomkovi povie všetko, na čo si máte dať v danom období pozor, alebo čo vás bude čakať u lekára na rôznych prehliadkach. Navyše MAMApp obsahuje aj počítadlo pohybu plodu, zdravotný denník a svoje vyšetrenia si môžete pozrieť v prehľadnom harmonograme. K dispozícií je pre iOs aj Android zadarmo, avšak ak chcete využívať všetky jej funkcie, musíte si priplatiť prémiovú verziu.

Baby Feed Timer

Kojenie a kŕmenie nebolo nikdy jednoduchšie. Baby Feed Timer vám totiž vždy pripomenie, kedy je čas na vášho malého potomka nakŕmiť, či dokonca  kedy mu máte vymeniť plienku, alebo ho uložiť do postieľky. Navyše si pomocou tejto aplikácie môžete vytvoriť aj podrobnejšie štatistiky o kojení, spánku, váhe a výške dieťatka, ktoré potom môže jednoduchšie zhodnotiť aj váš detský lekár. Opäť zadarmo a pre obe platformy - stiahnete ju tu a tu.

Amy Baby Monitor

K použitiu tejto aplikácie budete potrebovať ďalší smartfón alebo tablet, ktorý postavíte vedľa postieľky vášho potomka. Na základe toho uvidíte vo svojom telefóne, čo sa práve odohráva v miestnosti, kde spí bábätko a vy môžete tento čas nerušene využiť na čokoľvek iné a nemusíte stále odbiehať kontrolovať ho. Navyše, dieťa vďaka tomuto doplnku vo vašom telefóne nielen vidíte, ale aj počujete. Aplikácia vás dokonca sama upozorní, ak sa dieťatko prebudí. Zaujímavá alternatíva pestúnky, nemyslíte?