Obaja rodičia majú pri výchove dieťaťa nezastupiteľnú úlohu. Hoci matka je s bábätkom od samého počiatku, v tomto prípade netreba zanedbávať ani otcov. Odborníci totiž zistili, že vplyv otca deti je výnamný a existujú niektoré veci, ktoré by mal každý otec naučiť svojho syna. O aké ide?

Byť džentlmenom

Nie nadarmo sa hovorí, že to ako sa syn správa k svojej matke, sa bude v budúcnosti správať k svojej partnerke alebo manželke. Odkiaľ sa však syn môže naučiť ako sa k ženám správať? Práve tu svoj vzor vidí v otcovi. Ten by mal byť mužom, ktorý si ženy váži a správa sa k nim ako džentlmen. Jedine tak sa potom môže syn takémuto správaniu priučiť a správať sa v detstve, ale v dospelosti k ženám s úctou.

Naučiť ho disciplíne

Otec predstavuje pevnú autoritu, ktorou by mal pre svojho syna byť celý život. Aj keď aj matka hrá vo výchove dôležitú úlohu, otec je predsa ten, ktorý jediným úderom do stola postaví do pozoru celú rodinu. A to nie je na škodu, práve naopak. Hoci v rodine je dôležitá aj láska a porozumienie, v prípade výchovy detí je rovnako dôležitá aj disciplína. Bez nej totiž nie je ani poslušnosť a to môže byť problém. Učte preto svojho syna disciplíne - či už v kombinácii s láskou, alebo občasným krikom.

Výhra nie je najdôležitejšia

Zlyhania nie sú len súčasťou života dospelých, ale aj detí. Aj keď detské problémy sú v porovnaní s “dospeláckymi” v podstate zanedbatľné, je dôležité, aby sa aj deti naučili prehrávať. Otec ako autorita by mal svojmu synovi ukázať, že výhra nie je za každú cenu to najdôležitejšie a že aj on môže zlyhať. Ak to dieťa pochopí už v útlom veku, bude vedieť prehrávať a bude to mať v živote omnoho jednoduchšie.