Azda každej budúcej mamičke počas tehotenstva príde na um otázka, či pre svoje dieťatko bude naozaj dobrou mamou. A aj keď radosť môžu občas vystriedať pochybnosti a obavy, prinášame vám zopár zaujímavých, ba až prekvapujúcich momentov, ktoré vás presvedčia, že rolu matky zvládnete lepšie, ako si myslíte. Ktoré to sú?

Ste až príliš unavená

Verte či nie, čím viac sa budete blížiť ku koncu tehotenstva, tým viac vám bude ubúdať síl a budete sa cítiť často unavená. Okrem únavy, vás však najmä v treťom trimestri postretnú aj iné problémy, ako sú opuchy, kŕčové žily či bolesť krížov. A aj keď ich určite nebudete považovať za prospešné, predsa len majú nejaký význam. Aj tieto problémy vás totiž neskôr vedia pripraviť na starostlivosť o dieťa, ktorá vás začne vyčerpávať už s jeho prvými krôčikmi. A keďže únavu zvládnete v tehotenstve, zvládnete ju už aj ako mama.

Keď nemôžete spať

Najmä v poslednom trimestri je veľmi náročné nájsť si polohu na spanie a to takú, v ktorej vám bude pohodlne aspoň hodinu. A ak má váš potomok v brušku (najmä v noci) aktívnu chvíľku a dopraje vám pár kopancov, o kontinuálnom spánku sa nedá ani hovoriť. No aj to má svoje výhody. Keď sa bábätko narodí budete totiž pripravená bdieť nespočetné množstvo nocí a okrem toho, zaspať v rôznych polohách, len preto, aby bolo vášmu drobcovi pohodlne. Uvidíte, že to skôr či neskôr oceníte.

Bolesti chrbta

Počas tehotenstva dostáva zabrať celé telo budúcej mamičky. No s násobujúcou sa váhou vás aj bruška, rastie aj záťaž na organizmus, najmä teda na chrbát, ktorého bolesť vie teda dobre potrápiť. A aj keď sa vám to zo začiatku nebude zdať vôbec príjemné a už vôbec nie ako výhoda, predsa len na tom niečo bude. Bolesti chrbta vás totiž nenápadne pripravujú na rolu matky, počas ktorej vás bude bolieť asi stále. Najskôr bude treba dieťatko nosiť, potom sa k nemu skláňať či pomáhať pri chôdzi. A práve na to je dobré túto bolesť spoznať už v tehotenstve, pretože aj keď vás bude sprevádzať aj po pôrode, tá nesmierna láska k vášmu drobcovi ju ihneď zatieni.