Či chceme alebo nechceme, pri pohľade z okna je jasné, že jeseň a chladné počasie sú opäť tu. A ako to už býva, spoločne s týmto ročným obdobím prichádzajú tiež nepríjemní kamaráti ako je kašeľ, nádcha, či bolesť a škrabanie v krku. Poďme sa teraz spoločne podívať ako sa rýchlo a efektívne brániť!

Kašeľ dokáže potrápiť

Kašeľ väčšinou prichádza spoločne s nachladnutím. Najskôr je suchý a tak ako sa zvyšuje produkcia hlienu, mení sa na vlhký kašeľ.

Ako sa otravného kašľa zbaviť?

Základom pre prekonanie nachladnutia je pokoj na lôžku, pravidelný prísun tekutín a strava so zvýšeným obsahom vitamínov, ktoré teraz vaše telo nevyhnutne potrebuje. Pokiaľ chcete ísť na istotu a nemáte k dispozícii čerstvé, či sušené byliny na zahlienené priedušky, siahnite po multibylinných sirupoch zo svojej lekárne. Účinkujú pri vlhkom aj suchom kašli, sú na prírodnej báze a ich príjemná chuť uľahčuje užívanie nielen deťom, ale aj dospelým.

Tip pre Vás aj Vaše ratolesti

Lekárenským pultom kraľuje STOPKAŠEĽ® Medical sirup Dr. Weiss. Táto zdravotnícka pomôcka obsahuje unikátnu kombináciu bylinných extraktov s násobným efektom 5 bylín, ktoré upokojujú podráždený krk, uľavujú pri kašli a obmedzujú tvorbu hlienu.

Špeciálne pre deti bol vyvinutý STOPKAŠEĽ® sirup Dr. Weiss PRE DETI  s extraktami zo skorocelu, bazalky, materinej dúšky, šípok a slezu. Ako jediný bylinný prípravok obsahuje tiež beta-glukány a selén pre podporu imunitného systému detí, takže pôsobí rýchlejšie a účinnejšie. Tento výživový doplnok má veľmi príjemnú chuť, ktorá deťom uľahčuje jeho užívanie.

Ach, tie priedušky...

Ak chcete zvýšiť intenzitu vykašliavania sú tiež skvelé teplé obklady a potieranie hrudníka. Vyberať môžete z mastí, sadla aj olejov. Bežne sa používa psie sadlo, bravčová masť, soľné obklady alebo eukalyptus vo forme esenciálneho oleja. Po aplikácii zmesi na hrudník sa na pokožke vytvorí špeciálny ochranný film vďaka ktorému nedochádza ku stratám vody a účinné látky liečivých rastlín ľahšie prenikajú do pokožky. Tkanivo hrudníka sa viac prekrvuje a preto lepšie vykašliavate.

Tip pre Vás aj Vaše ratolesti

Vyskúšajte zaručenú zdravotnícku pomôcku Psie sadlo Medical Dr. Weiss. Bylinnú masť, ktorá je vyrábaná podľa originálnej receptúry legendárneho švajčiarskeho liečiteľa. Konzistencia masti s extraktami z 10 liečivých bylín je na báze včelieho vosku, ktorý verne kopíruje funkciu a účinok pôvodného živočíšneho sadla. Eukalyptová silica rozpúšťa tuhé hlieny a uvoľňuje upchatý nos, tymianová silica uľahčuje vykašliavanie usadeného hlienu z dýchacích ciest a tiež uľahčuje dýchanie. Psie sadlo sa tradične maže na hruď a chrbát, ale je možné aplikovať menšie množstvo tiež pod nos a do oblasti spánkov. Masť obsahuje tiež hydratačné prísady, ktoré sa dokonale starajú o pokožku.

Nádcha nie je kamarát, pozor na klasické nosové kvapky

Nádcha je zápal nosovej sliznice, ktorý vyvolávajú vírusy. Akonáhle preniknú do sliznice, množia sa a provokujú organizmus k obrane. Ochranné bunky útočia na vírusy, čím dochádza k opuchnutiu nosovej sliznice a zvýšenej sekrécii hlienu, ktorý odvádza škodlivé látky von z tela. Práve preto sa nemôžete poriadne nadýchnuť a neustále smrkáte. Môžu vám uľaviť nosové kvapky, ktoré však nesmiete používať dlhodobo, pretože neprospievajú nosovej sliznici.

Prírodný tip na nádchu pre Vás

Naši predkovia nemali možnosti v podobe sprejov do nosa, preto sa spoliehali na pomoc, ktorá im rástla priamo pod oknami. A dobre vedeli, čo robia. Bylinky sú jednoducho nenahraditeľné, keď dôjde na upchatý nos. Našťastie sú v lekárni v predaji prípravky vyrábané len z prírodných účinných látok, ktoré je možné používať dlhodobo a bez obáv z vedľajších nežiaducich účinkov. Veľkú obľúbenosť si získal šetrný a účinný sprej STOPNÁDCHA Dr. Weiss, obsahujúci unikátnu kombináciu 10 štandardizovaných bylinných extraktov HERBALMEDIC+TM, extrakt z boswéllie a kyselinu hyalurónovú.

Táto zdravotnícka pomôcka poskytuje okamžitú a maximálne šetrnú úľavu od upchatého nosa. Súčasne šetrne čistí, regeneruje a zvlhčuje nosovú sliznicu. Vďaka obsahu prírodných účinných látok je možnosť prípravok aplikovať dlhodobo a bez obáv z vedľajších nežiaducich účinkov. Všetky prírodné látky sú navyše v bezpečných koncentráciách a preto nepredstavujú riziko alergickej reakcie.

Bolesť a infekcia v krku – choďte na vec múdro

Najskôr každý z nás dobre pozná ten nepríjemný pocit – protivné škrabanie sprevádzané bodavou bolesťou v krku. Práve tieto komplikácie nás trápia najčastejšie v chladných mesiacoch, ale nie sú zvláštnosťou ani v lete, kedy si z plného hrdla dožičíme chladené nápoje a klimatizáciu. Na škrabanie alebo pálenie v krku a pocit nežiaducej prekážky, ktorý vás neustále núti odkašliavať, môžete vyskúšať najrôznejšie prípravky – pastilky, roztoky alebo v poslednej dobe veľmi obľúbené spreje do krku. Práve tie sa tešia veľkej obľúbenosti pre svoje jednoduché a cielené použitie. Ich obrovská výhoda sa prejavuje vo fakte, že dokážu transportovať účinné látky priamo na postihnuté miesto a vďaka tomu nielen, že rýchlo tlmia samotnú bolesť v krku, ale tiež potlačujú prapôvodcov vzniku týchto ťažkostí – nežiaduci zápal a infekciu.

Tip pre Vás aj Vaše ratolesti

Pokiaľ vás trápi infekcia, zápal, či bolesť v krku, neváhajte a zamierte do najbližšej lekárne pre unikátnu novinku – sprej Stopkašeľ ANGIN-EX, ktorý poskytuje rýchlu úľavu. Vďaka jedinečnej kombinácii prírodných účinných látok pomáha táto zdravotnícka pomôcka pri bolesti v krku, infekciách a zápaloch horných dýchacích ciest. Na sliznici ústnej dutiny a krku vytvára antivírusovú a antibakteriálnu bariéru, hydratuje ju a regeneruje. Aplikácia vo forme ústneho spreja umožňuje aplikovať roztok ľahko do hlbších miest hltanu (oblasti krčných mandlí), kde je najčastejšie hlavné ložisko infekcie, zápalu a bolesti. Pre svoju vysokú účinnosť a súčasne šetrnosť je sprej Stopkašeľ ANGIN-EX, vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Zdroj a foto: PR článok