Ale no tak! Snáď si o mne nemyslíte, že by som toto naozaj deťom hovorila! Učím skoro 30 rokov a nikto si nikdy nesťažoval, naopak! Kto vie, kde to ten váš chlapec počul! Len si nemyslite, on je pekný kvietok - tichá voda brehy myje. Tvári sa ako neviniatko, ale keď sa nepozerám, tak robí zle! Asi vám nemusím hovoriť, s kým sa kamaráti, vôbec by som sa nečudovala, keby ho to učil ten Jožko, on je z veľmi čudnej rodiny.

Mamička aj ten jeho zarastený otec sú síce študovaní, ale čudní. Chalanovi nedávajú mäso, chrúme samé lupene a semienka, pančuchy ani čiapku to v zime nenosí a neustále so mnou o niečom diskutuje. Viete, tiež nesmiete chalanovi všetko veriť, krpci si toho navymýšľajú!

Dokonca si jedna mamička sťažovala, že sem dala dievčatku facku! Dievčatko je síce nevychované, že by si pár zaslúžila, ale ja deti rozhodne nebijem. Ona si všetko vymyslela, ostatné deti to hneď dosvedčili! Po takomto príhovore sa pani Vladimíra nezmohla na odpoveď. Intuícia jej hovorila, že učiteľka nemá čisté svedomie, ale ako jej to dokázať?

Mami, čo je to Lemra?

Náš Jožko je objemnejší chlapečk, navyše nie je príliš obratný a všeobecne patrí medzi pomalší deti. Zato veľmi pekne maľuje, spieva a sám zahrá na trumpete niekoľko jednoduchých pesničiek. Je tichý, pokojný a poslušný (mimochodom opak svojej mladšej sestry).

Uznávam, že jeho pomalosť môže byť pre väčší kolektív detí niekedy brzdou, ale to snáď nie je dôvod na zosmiešňovanie a nadávkam. Pani učiteľka mu vraj často hovorí, že je tučné jelito, klobáska a raz sa ma dokonca pýtal, čo je to lemra, či vraj pani učiteľka nemyslela lemura? Ako by si preboha toto sám vymyslel?! Slovo Lemra úplne nepoužívame, a myslím, že to v súčasnosti nie je populárne nadávka ani u detí.

Anička je vraj natvrdlá buchta!