Život s bábätkom je každý deň jedno veľké dobrodružstvo. Nekonečný boj so spánkom, prebdené noci, prebaľovanie či večné utieranie ogrckaného pleca. Tieto veci postupom času vymiznú a rozhodne vám neskôr chýbať nebudú. Existujú však také, ktoré budú chýbať každej jednej maminke. Vážte si ich, pretože čoskoro môžu byť nenávratne preč.

Možno doma máte malé klbko radosti, ktoré vám dá poriadne zabrať. No verte či nie, ani sa nenazdáte a už svojho drobca povediete do škôlky či do školy. Ostanú vám len krásne, možno vtipné spomienky, nad ktorými vyroníte nejednu slzu. A hoci život mamičiek na materskej “dovolenke” je naozaj náročný, aj zdanivo ťažké a náročné okamihy by ste si mali vážiť. Nikdy totiž neviete, kedy príde to poslednýkrát a už to viac nezažijete. Je zaručené, že týchto 7 vecí bude každej maminke chýbať.

Dojčenie a kŕmenie z fľaše

Možno ste sa s iróniou zasmiali nad tým, ako by vám mohli chýbať naliate prsia, bolestivé bradavky alebo vytekajúce mlieko. No opak je pravdou. Dojčenie má okrem všetkých týchto pre maminky tienistých stránok, jednu veľmi významnú a pozitívnu. Predstavuje najbližší kontakt a vzťah matky a dieťatka po narodení. Predstavuje závislosť vášho drobca na vás, čím si k vám zároveň buduje vzťah. Podobne je to aj pri mamičkách, ktoré síce nemôžu dojčiť, no aj pri kŕmení z fľaštičky vám podobne ako pri dojčení bábätko odovzdáva ten úprimný a verný pohľad a vďaku. Verte, že ak vám vyrastie, bude vám to chýbať a to aj za cenu nemalých bolestí.

Spontánny a šťastný úsmev

Keď dieťatko začne vnímať svet okolo seba, dokáže vám odovzdať toľko energie, radosti a lásky, že dokonca zabudnete aj na to, že ste toho v noci veľa nenaspali. Spontánne a šťastné úsmevy a smiech, keď vás uvidí. Spokojnosť a šťastie, ktoré zbadáte v jeho rozkošnej malej tváričke vás obmäkčí natoľko, že zabudnete na všetky nepríjemnosti a problémy všedných dní. Tento úsmev je a vždy bude pre vás ten najdôležitejší, pretože viete, že keď je váš drobec šťastný, všetko je v poriadku. Takýchto úsmevov vám počas dojčenského obdobia zrejme rozdá mnoho, no ani sa nenazdáte a budú preč. Vážte si presne takéto okamihy, tie sa nedajú ničím kúpiť.

Kočíkovanie

Kočíkovanie patrí k príjemnejším častiam materstva, avšak len v prípade ak dieťa neplače a nekričí na celú ulicu, ale v tom lepšom prípade pokojne spí alebo pozoruje okolitý svet. A práve takéto kočíkovanie bábätka vám bude poriadne chýbať. Keď dieťa kočíkujete, nadobúda to vás pocit, že dieťatko vás ešte “potrebuje”, pretože nevie použiť svoje vlastné nožičky. Ako náhle sa naučí chodiť a vy kočík odložíte, začne vám to chýbať.