Najkrajšie a najzábavnejšie sviatky roka sú predo dvermi. Aj vy sa zamýšľate nad tým, ako zabavíte svoje ratolesti počas lockdownu, keď sa takmer nikam nesmie? Hoci sú možnosti obmedzené, prinášame zopár aktivít, ktoré vám vyplnia voľné sviatočné dni a zároveň sa pri nich všetci dobre zabavíte. Nechajte sa inšpirovať a neoľutujete!

Varte spolu

Veľkonočné sviatky sú už oddávna charakteristické chutnými a netradičnými pokrmami. No nemusíte ich pripravovať sama, práve naopak. Zavolajte si do kuchyne malých pomocníkov a pripravte si chutné veľkonočné jedlo spoločne! Nielenže sa skvelo zabavíte, ale niečomu ich aj priučíte. Môžete tiež maľovať veľkonočné kraslice, pripraviť chutnú údenú šunku či klasický zemiakový šalát.

Upečte niečo sladké

Deti sladké milujú a ruku na srdce, často mu neodolajú ani dospelí! A čo nás láka k sladkému maškteniu viac, ako voľné dni? Je preto viac ako len na mieste upiecť si chutné a hlavne sladké veľkonočné koláčiky alebo medovníky. Skvelým tipom môžu byť medovníky v tvare vajíčok, zajačikov či jemný a voňavý veľkonočný baranček. Pečte spolu, vykrajujte, ozdobuje. Fantázií sa predsa medze nekladú. Spoločné pečenie je totiž skvelý spôsob ako zabaviť deti doma, najmä ak sa nikam nesmie.

Napíšte veľkonočnú pohľadnicu

Keďže Veľkú noc nemôžeme tráviť s celou širokou rodinou či starými rodičmi, je dobrým nápadom pozdraviť ich aspoň prostredníctvom veľkonočnej pohľadnice. Deti na ňu môžu nakreliť obrázok, prípadne napísať veľkonočnú básničku či prianie. Pohľadnicu nemusíte v súčasnej situácii posielať poštou, stačí ak ju napríklad odfotíte a pošlete na e-mailovú adresu starých rodičov či známych.