Matky sú tie najúžasnejšie, najtrpezlivejšie a zároveň najobetavejšie stvorenia na svete. Hovorí sa, že kávu pijú výhradne studenú, poväčšine na seba nemajú čas alebo, že od narodenia svojej ratolesti žijú v permanentnom strachu. Niet potom divu, ak sa občas cítite bezradne a máte pocit, že to jednoducho nedáte. Práve preto by ste si mali prečítať nasledujúce riadky, ktoré vás presvedčia o opaku.

Zlyhania z vás nerobia zlú matku

Ako matka toho na svojich pleciach máte až priveľa. O dieťa sa predsa treba starať 24 hodín denne, nehovoriac o tom, že na vás závisí aj starostlivosť o domácnosť. Nie je vôbec prekvapujúce, ak pod návalom všetkých povinností občas vybuchnete. Aj napriek tomu, že ste matkou - ste aj človekom a preto máte právo stratiť nervy. Nevyčítajte si to. Keď aj na dieťa nakričíte, pretože váš pohár trpezlivosti práve pretiekol, nemusíte sa obávať - ono vás neprestane mať rado. Ste jeho matka a aj napriek vašim občasným prehreškom vás neprestane ľúbiť.

Nemusíte zbožňovať každú chvíľu materstva

Materstvo je naozaj náročné obdobie a preto je prirodzené, ak vám to občas pripadá nepríjemné. Veď komu by sa páčilo chodiť neupravená (lebo nestíhate), mať ogrckané tričko či vlasy, alebo spať v priemere 3 hodiny? Aj keď sa to nezdá, materstvo je vyčerpávajúce a je úplne v poriadku, ak máte niekedy chuť hodiť to len tak za hlavu. Hoci dobre viete, že to nejde - aj tak si to občas prajete? Nič si nevyčítajte, nerobí to z vás zlú matku. Keď sa situácia zlepší, rozhodne na to už myslieť nebudete.