Zvládate to výborne

Hoci vám to momentálne tak nepríde, rolu matky zvládate skutočne na jednotku. Je jasné, že to každý deň nebudete zvládať takto perfektne a niečo sa nepodarí. Napriek tomu nestagnujte a nesnažte sa stále a aj z posledných síl len preto, aby ste nezlyhali. Práve zlyhania vás posúvajú ďalej a preto aj keď sa nejaké z nich objaví, predýchajte to a znova si pripomeňte, že vám to ide skvelo, pretože ste matka!

Nie ste v tom sama

Mávate občas pocit, že len vy ste tou jedinou mamičku, ktoré svoje dieťa, či materstvo práve nezvláda? Verte či nie, nie je to tak. Každá matka sa z času na čas zvykne podceňovať, ba myslieť si, že práve ona - to nezvláda. No opak je pravdou. Vyžeňte si preto z hlavy takéto myšlienky, pretože v tom skutočne nie ste sama. Na povzbudenie sa môžete zapojiť napríklad do diskusie na internetovom fóre, kde svoje problémy, ale aj radosti zdieľajú mnohé mamičky. Uvidíte, že v tom nie ste sama a hneď sa vám uľaví. 

Pre dieťa ste tou najdôležitejšou osobou na svete

Aj keď ste unavená, neupravená a občas kričíte, vaše dieťatko vás miluje aj napriek tomu. Ste totiž jeho matka a pre neho tá najdôležitejšia osoba na svete - nech po celom náročnom dni vyzeráte, alebo sa správate akokoľvek nahnevane. To rolu matky nepopiera, práve naopak. Preto si zapamätajte, že aj keď sú dni občas skutočne náročne a vyčerpávajúce, úlohu matky robíte najlepšie ako viete a presne vďaka tomu si zaslúžite titul - “Najlepšia mamička na svete”!

Foto: Shutterstock