Zima je tu a spoločne s ňou prichádza tiež zvýšená potreba starať sa o vlasy, ktoré sa môžu začať chovať trochu inak, ako bežne. Kladiete si otázky, ako im prospieť čo najviac? Potom zbystrite pozornosť, prinášame vám osvedčené konopné riešenia na všemožné nepríjemnosti, ktoré môžu vaše vlasy postihnúť.

Trápi vás vypadávanie vlasov? 

Je dokázané, že vlasy padajú viac mužom ako ženám, avšak postupné rednutie a vypadávanie vlasov je pre väčšinu žien veľmi citlivou témou. Ich psychika jednoducho znáša tento jav horšie. Príčina vypadávania vlasov sú aj tak vždy spoločné.

Hlavne za to môže dedičnosť, stres, rôzne ochorenia, hormonálne výkyvy, nedostatok železa, poruchy štítnej žľazy a pod. V prípade, že každý deň nachádzate obrovské množstvo vypadnutých vlasov na hrebeni, svetri, vankúši, zemi v kúpeľni, je potrebné začať konať, pretože vypadávanie sa dá do veľkej miery ovplyvniť. Vyskúšajte osvedčený NOVÝ Capillus šampón s kofeínom s unikátnym zložením. Bol vyvinutý špeciálne pre šetrné umývanie vlasov a účinné ošetrovanie pokožky hlavy pri problémoch s nadmerným vypadávaním vlasov. Šampón obsahuje vysoký podiel kofeínu a zázvor, ktoré spoločne stimulujú prekrvenie pokožky. Ďalej konopný olej a žihľavu pre zlepšenie výživy vlasovej pokožky. Pri dlhodobom používaní Capillus šampónu s kofeínom dochádza k obmedzeniu nadmerného vypadávanie vlasov, zlepšuje sa ich vzhľad  aj celková kondícia.

Problém s lupinami?

Lupiny trápia až 50% súčasnej populácie. Nie vždy je táto komplikácia sprevádzaná svrbením a pálením pokožky hlavy, ale ide „len“ o nevzhľadné šupinky olupujúcej sa kože, ktoré rozhodne na šarme nikomu nepridajú.

Lupiny nie sú len problémom mastných vlasov, ale týkajú sa aj osôb s citlivou alebo suchou pokožkou. Lupiny bohužiaľ nemožno vyliečiť, ale existuje možnosť mať ich „pod kontrolou“. Smutným faktom však ostáva, že sa táto estetická komplikácia len ťažko ukryje pred okolím, pokiaľ sa nerieši. Zamerať sa len na oplachovanie a vyčesávanie nestačí, dôležitá je predovšetkým správna starostlivosť o pokožku. Tá sa musí dôkladne hydratovať, aby sa zamedzilo nadmernej tvorbe odumretej kože vo vlasoch. 

Skvelé referencie získal Capillus šampón proti lupinám s jedinečným zložením a maximálnou účinnosťou, ktorý okamžite hydratuje pokožku, zabraňuje jej ďalšiemu vysychaniu a tým aj ďalšej tvorbe lupín. Jeho unikátna kombinácia konopného oleja a majoránu posilňuje a zaceľuje vlasovú pokožku. O dezinfekčnú funkciu postihnutých miest sa stará repík. V boji s lupinami je dôležité zbavenie sa premnožených kvasiniek. Práve preto Capillus šampón obsahuje grepové semienka, ktoré potláčajú nepríjemné svrbenie vedúce následne k škrabaniu a ďalšiemu poškodeniu vlasovej pokožky. 

LUPINY alebo SEBOREA? Je to rozdiel

Keď vás svrbí pokožka hlavy, máte vlasy plné lupín, ale žiadny šampón proti lupinám nezaberá, je načase zbystriť. Možno sa nejedná len o problém s lupinami! Ak navyše pozorujete na sebe začervenané miesta s drobnými šupinkami sprevádzané svrbením vlasovej pokožky, môže sa jednať o prejavy SEBOREY!

Seborea je ochorenie kože, ktoré nie je nákazlivé ani infekčné a postihuje hlavne pokožku hlavy, tváre a trupu. Charakteristickým znakom seborey sú drobné biele, nažltlé až nahnedlé chrastičky, ktoré obvykle nesvrbia a zoskupujú sa v ložiskách. V prípade, že trpíte seboreou vám úľavu neposkytne žiadny šampón určený na komplikácie s lupinami. Je potrebné zamerať sa na špeciálnu starostlivosť určenú priamo na tento problém. Práve pre vás je tu je Capillus šampón seborea, ktorý bol špeciálne vyvinutý pre pokožku s prejavmi seborey. V jeho zložení nájdete konopný olej, klinček, extrakt yzopu, soľ z Mŕtveho mora a grepové semienka. Účinné výťažky rýchlo pôsobia proti príčinám vzniku seboroickej dermatitídy, obmedzujú tvorbu kvasiniek a upravujú mazotok, zmierňujú tvorbu lupín, svrbenia aj podráždenia. Šampón jemne a šetrne umýva pokožku hlavy aj bez podráždenia. Vlasy sú po umytí čisté, lesklé a dobre ošetrené. Po umytí vlasov alebo medzi jednotlivým umývaním vlasov sa odporúča pokožku ošetrovať tiež vlasovým sérom Seborea. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu získal šampón značku CPK – certifikovaná prírodná kozmetika.

 

Zdroj a foto: PR článok