Výber mena pre bábätko je zrejme tou najdôležitejšou časťou tehotentva. Máte zhruba osem mesiacov na to, aby ste sa rozhodli, ako svoj malý zázrak pomenujete. Na aké aspekty by ste sa pri tom mali zamerať? Poradíme vám.

Vyberte zopár mien, ktoré sa vám páčia

Na začiatok by ste si mali vybrať zopár favoritov, pokojne aj 10 mien, ktoré sa vám páčia zo všetkých najviac. Meno pre dieťa by sa vám aj budúcemu oteckovi mali samozrejme páčiť a preto je vhodné, ak sa na niekoľkých zhodnete.

Neriešte tradície

Predstavte si celú situáciu. Čakáte dievčatko. Ale vaša prababička, babička, mamička a (možno) aj vy máte jedno a to isté meno, prečo by ho “musela” mať aj vaša dcéra? Nemusí! Pri výbere mena sa určite neriaďte nejakými tradíciami, ak ich jednoducho odmietate. A vôbec si to nemusíte vyčítať. Rodokmeň jedného ženského či mužského mena v rodine bol podmienkou v minulosti, dnes môžete už aj pri výbere mena popustiť uzdu fantázii, tak to využite. Ak sa vám na druhej strane takéto tradície páčia, tak do toho. Nezabúdajte, že je to len vás.

Nesnažte sa nasilu vybrať moderné meno

Toto je druhý extrém. V súčasnosti mnoho rodičov vyberá čoraz viac modernejšie a exotickejšie mená pre svoje deti. Nemali by ste sa však nasilu snažiť vybrať čo najmodernejšie meno pre dieťatko. Len preto, aby malo výnimočné meno. Skôr sa zamerajte na také, ktoré (možno) nie je z tých netradičných, ale páči sa vám.