Meno a priezvisko by k sebe mali pasovať

Možno vám doteraz nenapadlo nad tým premýšľať, no pri výbere mena by ste mali dbať aj na to, aby samotné meno a priezvisko dieťaťa k sebe jednoducho pasovalo. Aby sa to dobre čítalo či vyslovovalo. To odhalíte ihneď. Ak máte trebárs dlhé priezvisko, nevyberajte aj dlhé meno a naopak. Skúste zvoliť zlatú strednú cestu. Dalo by sa povedať, že priezvisko tú hrá hlavnú úlohu, a preto zohľadnite aj to.

Dajte si pozor na deformácie mena

Deti sú skvelé v tom, že na väčšinu mien vedia rázom vymyslieť takú skomoleninu, ktorou poriadne daného nositeľa mena zarmútia. Myslite aj na to a nevyberajte meno, ktoré sa dá ľahko prekrútiť či k tomu navádza. Samozrejme, nemusí to byť objektívny dôvod, no ak nechcete, aby sa vašej ratolesti v budúcnosti deti posmievali, myslite na to.

Dostatočný rozostup medzi narodeninami a meninami

Keď už poznáte termín pôrodu, viete, v ktorom mesiaci sa vám váš zázrak narodí. Pri výbere mena by ste preto mali dbať na to, aby medzi mesiacom narodenia a mesiacom, v ktorom bude dieťa oslavovať meniny, bol dostatočný rozostup, teda minimálne mesiac. A čím viac, tým lepšie. Hoci to pre dieťa zo začiatku nemusí byť dôležité, po čase mu to môže začať prekážať. Vy síce vybavíte dva  sviatky jedným darčekom, ale mali by ste myslieť aj na dieťa. Tomu by sa to zrejme nepáčilo. Takže pri výbere mena skúste zvoliť aj vhodný rozostup medzi narodeninami a meninami.

Foto: Shutterstock