Po dlhých a chladných zimných dňoch je tu konečne jar a s ňou aj krásne a slnečné prechádzky. Ako sa na ne čo najlepšie pripraviť? Pomôžu vám pri tom naše tipy.

Pozor na slniečko

Jarné slnko už má silu, takže nezabudnite na klobúčiky a opaľovací krém. Väčším deťom môžete ponúknuť slnečné okuliare. Pri kočíkoch, ktoré nemajú prehadzovaciu rukoväť, pomôže proti priamemu slnku látková plienka.

Termotašky sa hodia

„V prípade bodnutia hmyzom oceníte vlhký ručník v termovrecku. Pokiaľ už prikrmujete, termo tašky udržia teplo i chlad,“ odporúča Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík.

Sieťka na kočík

S jarou sa objavujú aj včely, osy a komáre, preto si nezabudnite vziať na výlet moskytiéru. Budete potom oveľa pokojnejšie.

Primerané oblečenie

V jarných dňoch sa počasie rýchlo mení. Pribaľte preto so sebou náhradné tričko, bodíčko alebo dupačky. Oceníte aj prebaľovaciu deku, plienky, vlhčené obrúsky a vrecko na odpadky.

Opatrne na pitie

Na vychádzky so sebou berte aj dostatok tekutín. Pozor ale, aby sa vám nič nevylialo. Úplne skvelé sú držiaky na pitie umiestnené na kočíku, kedy si dieťa môže fľašu samo vybrať. A pozor, osy vlezú aj do slamky, takže kontrolujte! 

Foto: Shutterstock