Kyselina listová je pre naše telo doslova životodarná. Posledné prieskumy jasne dokázali, že jej dostatočný príjem počas gravidity môže zabrániť množstvu závažných vývojových porúch. Jej nedostatok dokonca dokáže ohroziť aj samotné tehotenstvo. Preto sa poďme pozrieť nato, ako sa týmto problémom dá predísť.

Zázračná kyselina 

Užívanie tejto kyseliny je nutný v dobre tesne pred otehotnením, ale aj v prvých mesiacoch gravidity, keď sa tvoria všetky dôležité orgány plody. Zabráni tak vývojovým poruchám, ktoré sú často príčinou úmrtia dieťatka, alebo prípadných nepríjemných následkov po narodení. 

Nedostatok kysliny listovej môže dokonca spôsobiť aj predčasný pôrod, oneskorenie vývoja plodu v maternici, ba dokonca odtrhnutie alebo až infarkt placenty. Preto by ste tieto veci nemali ponechať náhode a prispieť k tomu, aby ste predišli možným komplikáciám tým, že budete túto kyselinu prijímať v množstvách, ako je treba a v dobre, kedy je najviac potrebná. 

Kde ju nájdeme? 

Ak ju chcete prijať zo stravy, zamerajte sa na konzumáciu listovej zeleniny ako špenát, kel, ružičkový kel, brokolice špargli. Napriek tomu že ju obsahuje väčšina ovocia a zeleniny, nie je jej v nej pre človeka dostatok a asi by ste nemohli jesť nič iné, ak by ste chceli prijať také množstvo aké je treba. Navyše sa veľa v tomto smere stráca aj pri varení. 

Mali by ste sa preto poobzerať po tabletách alebo strave, ktorá je na ňu bohatá. Rôzne produkty ju obsahujú v takej miere ako je treba a navyše je uspôsobená tak, aby ju telo dokázalo prijať čo v najväčšom množstve bez zbytočných zvyškov.