Leto je síce ďaleko, ale to neznamená, že by sme nemali chodiť na výlety, na dovolenky, prežívať nové zážitky a dobrodružstvá. Aj keď tohtoročné zimné dovolenky sú spojené s obmedzeniami, je dobré vedieť čo a ako zariadiť, zvlášť keď idete s malými deťmi.

Aj napriek tomu, že vzhľadom na aktuálnnu situáciu sa odporúča zostať doma, niektorí si zimu bez zimnej dovolenky nedokážu predstaviť. V tom prípade je vhodné plánovať vopred. Radšej si urobte zoznam, aby ste pred výletom nič nepodcenili.

Skontrolujte si cestovné doklady

Hoci môže táto rada znieť zábavne, radšej na ňu nikdy nezabúdajte. „Kontrola cestovných dokladov, i keď ide napríklad len o občiansky preukaz, je veľmi dôležitá. Ak plánujete zimnú dovolenku stráviť na Slovensku, dvakrát si overte, či so sebou máte občiansky preukaz, v prípade detí kartičku poistenca, prípadne cestovné poistenie.

Zistite, či sa dá všade platiť kartou 

Veľa ľudí u seba nerado nosí peniaze v hotovosti, a to z bezpečnostných dôvodov. Okrem toho, v súčasnej situácii sa dokonca platba kartou odporúča. Pokiaľ si ju ale beriete so sebou do hôr, je dobré zistiť, či ňou skutočne budete môcť platiť všade. Poprípade si je vhodné zobrať aj hotovosť, ktorú môžete mať vždy po ruke.

Lyže si stačí požičať

Keď ste si na posledných prázdninách v horách zlomili lyže a na nové v tejto chvíli nemáte, nevešajte hlavu. Či už idete do slovenských hôr alebo do cudziny, vo všetkých veľkých lyžiarskych strediskách môžete nájsť kvalitnú požičovňu lyží a ostatného vybavenia.

Pravda pozor, zistite si, či sú lyže poistené a aká je vaša spoluúčasť pri ich poškodení či v prípade, že vám ich niekto ukradne. Milovníkov aktuálnych trendov iste poteší, väčšinou sa už požičiavajú najnovšie modely lyží za veľmi priaznivé ceny.

Nezabudnite sa poistiť

Či už sa idete na hory len prechádzať alebo rovno prekonávať svetové rekordy v rýchlosti na zjazdovke, vždy je dobré myslieť na cestovné poistenie. Ceny lekárskeho ošetrenia vás môžu stáť majetok. Preto je vždy dobré mať nejaké cestovné poistenie, ktoré vám pomôže v prípade zranenia.