Práve prázdniny však v tomto smere ponúkajú aj možnosť povoliť miernu voľnosť stanového režimu. To sa môže prejaviť na posunutej večierke, či neskoršom rannom vstávaní, deti môžete vziať do kina, alebo na „dospelácku“ grilovačku. Umývať zuby si však musia bez výnimky aj počas prázdninových dní. 

Právo výberu

Oslobodenie od školských povinností a tým väčšie množstvo voľného času, aj to sú letné prázdniny. Práve táto možnosť vám dáva príležitosť dať deťom právo výberu. Pôjdeme dnes radšej k vode, alebo na turistiku? Zvolíme kolieskové korčule, alebo bicykel? Pôjdeme do kina, alebo do zoo? Dajte toto privilégium rozhodovať sa vášmu dieťaťu, aj keď to môže stáť často väčšiu námahu, ako by ste mali rozhodnúť vy sami. Možno práve to vám umožní lepšie sa vžiť do zmýšľania vašej mladej ratolesti.

A hlavne, len od vás záleží, či dieťa všetok voľný čas naplno využije a prežije, alebo ho len prežije. Treba však nájsť vhodnú hranicu medzi voľnosťou a dodržiavaním istých pravidiel, ktoré fungovali počas školského roka. Tá sa však nedá presne definovať a záleží len od vás, aby ste si zvolili ten správny pomer. 

Foto: Shutterstock